Genel Başkan

Genel Başkan

Ömer YILMAZ - Genel Başkan 

YILMAZ Ankara / Şereflikoçhisar / Parlasan’da 1961 yılında dünyaya geldi. İlkokulu Şereflikoçhisar’da Ortaokul ve Liseyi Ankara’da tamamladı.

YILMAZ 1986 yılında Ankara Büyükşehir Belediyesinde işçi statüsünde işe başladı. Ankara Büyükşehir Belediyesinde üye olduğu işkolunda sendikal hareketle tanıştı.

YILMAZ çalışanların hak ve hukukunu korumayı ve sendikal mücadeleyi kendine ilke edinerek 2007 yılında özel güvenlik görevlilerininde bulunduğu 28. Genel işler işkolunda yapılan genel kurulda şube başkanlığına seçildi.

YILMAZ 10 yıl Ankara’da şube başkanlığı yaptı ve onlarca Toplu-iş Sözleşmesini imzaladı. Eylem, grev, yüksek hakem, arabulucu ve tüm bürokratik iş ve işlemleri en etkin bir biçimde yönetti.

YILMAZ 19 KASIM 2016 yılında yapılan olağanüstü genel kurulda Öz Güven-Sen Sendikası Genel Başkanlığına Seçildi. 22 ARALIK 2018 Tarihinde yapılan 2. Olağan Genel Kurulda tekrar Genel Başkanlığa seçildi. 19 KASIM 2022 Tarihinde yapılan 3. Olağan Genel Kurulda güven tazeleyerek tekrar Genel Başkanlığa seçildi.

YILMAZ sendika bilgi ve tecrübesini Ülkemizde yeni olan "19. Savunma ve Güvenlik" işkolunda ki Öz Güven-Sen Sendikasına aktararak Öz Güven-Sen Sendikasını çok kısa bir sürede işkolunun en büyük sendikası haline getirdi. Şu an Sendikamız İşkolunun büyük sendikasıdır. 

YILMAZ her zaman toplumsal yaşam içerisinde hak ve hukukun korunması adına birçok sivil toplum teşkilatlarında başkan ve yönetici olarak görev yapmaktadır.

YILMAZ aynı zamanda İlim Yayma Cemiyeti Ankara / Yenimahalle Şubesi Başkan Vekili görevini de yürütmektedir.

YILMAZ evli ve iki çocuk babasıdır.

Ömer YILMAZ, Öz Güven – Sen Sendikası Genel Başkanı